Unikalny styl

W nadchodzącym sezonie wiosennym w swoich stylizacjach warto nawiązywać niedoścignionego stylu włoskiego. Słoneczna Italia od zawsze jest ojczyzną wyselekcjonowanych tkanin oraz wysokojakościowych ubiorów. Przez wieki wielkim szacunkiem darzone były były włoskie, wyszukane aksamity oraz jedwabie. Włochy znane są również z wielu utalentowanych projektantów oraz wizjonerów mody. Tam ewoluował ponadczasowy, unikatowy styl włoski.
Niniejszy przegląd po omawianym stylu włoskim należy zacząć od jego genezy, czyli tkanin. Z uwagi na warunki klimatyczne panujące we Włoszech, wziętymi materiałami są naturalne bawełny, len, czy jedwabie. Włosi lubują się zwłaszcza w wysokiej jakości tkaninach i wzorach. Jakość premium jest niejako znakiem rozpoznawczym wszystkich produktów krajowych. Podobnie jest też z modą – to włoscy projektanci wyznaczają kierunki, a włoskie metropolie są gospodarzami najważniejszych imprez modowych na świecie. Jak zatem wyglądają zachwycające „streetwearowe” stylizacje prosto z Włoch?
Elementem koniecznym każdej stylizacji są klasyczne, jednolite koszule. Uszyte z cienkich płócien gwarantują odpowiednią cyrkulację powietrza oraz nieskrępowane ruchy. Kluczowe są podwinięte rękawy oraz rozpięte guziki pod szyją, sprawiające wrażenie niedbałości. Dzięki nim Włosi podkreślają swój szyk z nutą nonszalancji. Panowie doceniają kolory lokalnej przyrody, dlatego stawiają na barwy plaż i morza. W garniturach koszule stają się eleganckim dodatkiem i dopiero wówczas zdobione są krawatami.