basen ogrodowy

Basen do ogrodu – dmuchany, czy stelażowy?

Nie każdy decyduje się na zbudowanie basenu, ponieważ jest to dość spory wydatek. Dla osób, które chcą znaleźć ochłodę w ciepłe dni, z pomocą przychodzą baseny stelażowe oraz dmuchane.

Wybór takich basenów jest duży, a ceny bardzo przystępne, jednak nie każdy wie, czym różnią się te dwa rodzaje basenów i który z nich wybrać.
Baseny dmuchane – co musisz o nich wiedzieć?
Dzisiejsze baseny dmuchane nie co różnią się od dawnych basenów dmuchanych. Ich montaż jest prosty oraz szybki, wystarczy, że nadmuchamy górny pierścień, napełnimy go wodą i możemy z niego korzystać. Przygotowanie takiego basenu do użytkowania zajmie nie więcej niż 10 minut. Chociaż mogłoby się wydawać, że baseny te nie będą służyć długo, to jednak dzięki współczesnym rozwiązaniom trwałość tego sprzętu jest duża. Baseny dmuchane wykonane są z trwałego i odpornego na zużycie materiału syntetycznego. Materiał odporny jest na działanie wody oraz na nasłonecznienie.

 

basen ogrodowy

źródło: hop-sport.pl

O ten, jaki o każdy inny basen musimy odpowiednio dbać. W asortymencie sklepów takich jak Hop-Sport.pl znajdziemy zarówno baseny, jak i akcesoria do ich pielęgnacji. Chociaż w sklepach możemy znaleźć łatki, czy też części zamienne do tych basenów warto wspomnieć, że są one mniej trwałe od stelażowych. Dodatkowo podczas użytkowania występuje ryzyko wywrócenia baseny przy nadmiernym obciążeniu oraz musimy uważać na to, żeby w pobliżu nie znajdowały się żadne ostre narzędzia.

Baseny stelażowe – co musisz o nich wiedzieć?

Baseny stelażowe, dzięki swojej budowie (są sztywne i stabilne) mają większą pojemność od basenów dmuchanych. Baseny stelażowe możemy znaleźć nie tylko w okrągłym kształcie, ale także prostokątnym. Ponadto nie musimy się obawiać, że basen stelażowy przewróci się z powodu nadmiernego obciążenia wodą. Baseny stelażowe są trudniejsze do zmontowania, aby je złożyć, będziesz potrzebować około 30 minut, w większych modelach potrzebna jest druga osoba oraz specjalne narzędzia.

Shares