ogrodowa trampolina

Jak dbać o trampolinę ogrodową?

Trampolina ogrodowa powinna posiadać odpowiednie atesty i certyfikaty, by zapewnić nam bezpieczeństwo i długi czas eksploatacji. Gdy prawidłowo o nią dbamy, może nam długo posłużyć. Jak dbać o trampolinę ogrodową?

Jak dbać o konstrukcje trampoliny?

Po kilku latach trampolina może zacząć skrzypieć. By temu zapobiec, powinniśmy smarować miejsca łączeń sprężyn. Nawet gdy sprężyny z czasem się rozciągną, a trampolina nie jest intensywnie użytkowana, nie musimy wymieniać ich na nowe. Pamiętajmy także, że im większa eksploatacja trampoliny będzie, tym szybciej będziemy musieli wymienić sprężyny na nowe, nie jest to zależne od daty zakupu trampoliny.

trampolina ogrodowa

źródło: Hop-Sport.pl

Jak prawidłowo korzystać z trampoliny?

Prawidłowe korzystanie z trampoliny także przyczyni się do czasu jej eksploatacji. Przede wszystkim na trampolinie nie możemy skakać w butach. Pozwoli to nam, uniknąć dostanie się zanieczyszczeń, takich jak kamyki, które nie tylko mogą nas poranić, ale także spowodować powstanie dziur. Przed wejściem na trampolinę powinniśmy także opróżnić kieszenie, ponieważ przedmioty takie jak klucze mogą nas poranić i uszkodzić materiał trampoliny.

Używanie pokrowca to podstawa

Używane pokrowca także jest bardzo ważne, ponieważ przyczyni się do wydłużenia jej żywotności. Promienie UV, deszcz, rosa, popiół, pył oraz liście nie będą bezpośrednio oddziaływać na matę skaczącą.

Ustawienie trampoliny ogrodowej

Gdy trampolina nie będzie znajdowała się na płaskim podłożu, może dojść do przemieszczenia środka ciężkości w kierunku krawędzie i nierównomiernego obciążania sprężyn. Drobne przechyły się są szkodliwe, tylko w przypadku dużych przechyleń, warto jedną bądź dwie nogi wkopać w ziemie.

ogrodowa trampolina

źródło: Hop-Sport.pl

Jak przechowywać trampolinę ogrodową zimą?

Większość trampolin ogrodowych jest odporna na zmienne warunki atmosferyczne, a więc wystarczy je przykryć osłonką dostarczoną do zestawu. Warto jednak w czasie dużych opadów śniegu zgarnąć nadmiar śniegu z maty skaczącej by nie doszło do jej przeciążenia. Można także matę skaczącą odczepić na czas zimy.

Gdy obawiamy się, srogiej zimy możemy całkowicie rozmontować trampolinę i schować ją. Warto jednak zwrócić uwagę, by w pomieszczeniu była odpowiednia cyrkulacja powietrza, by np. mata nie zapleśniała.

Shares