meble ogrodowe Hop-sport

Meble ogrodowe drewniane czy z technorattanu?

Kupując meble do ogrodu, często borykamy się z dylematem, z czego powinny być one wykonane. Czy lepsze są meble ogrodowe drewniane, czy z techorattanu? Które rozwiązanie będzie trwalsze i łatwiejsze w utrzymaniu czystości? Sprawdźmy to!

Wydaje mi się, że decyzję taką musi podjąć każdy z nas z osobna. Jest tak, gdyż mamy zwolenników tradycyjnych rozwiązań, którzy wolą drewniane meble ogrodowe. Są również i zwolennicy, którzy wolą styl nowoczesny, czyli meble ogrodowe wykonane z technorattanu. Jedno jest jednak pewne na 100%, otóż obie opcje mebli ogrodowych na pewno upiększą nasz ogród. Zatem, jakie meble ogrodowe wybrać drewniane czy z technorattanu?

MEBLE Z DREWNA

Otóż meble ogrodowe wykonane z drewna mają różne formy: od prostych, przez eleganckie lub typowo biesiadne, które wykonane są z bali. Takie meble mogą być wykonane z drewna krajowego, takiego jak np., dębowego, sosnowego bądź z drewna egzotycznego. Wiadomo jest, że są one trwalsze niż plastykowe i choć są trochę droższe to śmiało możemy je kupić, gdyż posłużą nam wiele lat. Oczywiście, żeby tak było to absolutnie musimy pamiętać, aby je właściwie konserwować. Owe prace należy wykonywać przed rozpoczęciem i na koniec sezonu. Użyjmy do tego preparatów, takich jak: bejca, lakierobejca lub olej. Jedyną wadą tych mebli jest i ciężar i związany z tym kłopot z przenoszeniem.

MEBLE Z TECHNORATTANU

Owe meble są bardzo wytrzymałe, a ich największą przewagą jest to, iż nie odbarwiają się pod wpływem promieni słonecznych. Nie straszne im także są wysokie lub niskie temperatury powietrza oraz deszcz, śnieg i grad. Są wytrzymałe i proste w utrzymaniu czystości Powiem więcej, meble wykonane z technorattanu są również bardzo lekkie i niektóre modele można przechowywać w ogrodzie nawet podczas zimy.
meble ogorodowe

Źródło: https://www.hop-sport.pl/meble-ogrodowe/

Ostateczną decyzję, które rozwiązanie będzie prezentować się lepiej w ogrodzie, musimy wybrać sami. Jeżeli zależy nam na ekologicznych i tradycyjnych rozwiązaniach wybierzmy meble drewniane, natomiast meble z technorattanu sprawdzą się u osób, które cenią sobie wygodę i świetny wygląd.
Shares