serduszka kwiaty

Oryginalne rośliny do twojego ogrodu, które go ożywią

Oryginalne kwiaty do ogrodu, pozwolą Wam stworzyć niepowtarzalne aranżacje, dlatego też chcemy przedstawić Wam kilka propozycji na oryginalne kwiaty do ogrodu.

Serduszka –uprawa 

serduszka kwiaty

źródło: pixabay.com

Mogą być sadzone w pełnym zaciemnieniu, jednak wtedy kwitną mniej obficie. Roślina ta preferuje podłoże przepuszczalne żyzne, powinno być one także bogate w składniki pokarmowe oraz umiarkowanie wilgotne. Serduszka najczęściej sadzone są pojedynczo w kompozycji z innymi gatunkami, jeżeli jednak zdecydujemy się na sadzenie pojedyncze, to powinny być sadzone w rozstawie 40-60 cm. Serduszek nie uprawiamy przy roślinach ekspansywnych – ponieważ zostaną szybko zagłuszone.

Szachownica kostowata – uprawa

Oryginalne rośliny do twojego ogrodu

źródło: pixabay.com

W ogrodzie powinna być sadzona w półcieniu, na glebach próchniczych, które utrzymują wilgoć. Doskonale wygląda na trawnikach. Kupując cebule, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na wygląd łusek, ponieważ rośliną ta szybko wysycha w czasie przechowywania.

Ognik szkarłatny – uprawa

ognik ogród

źródło: pixabay.com

roślinę lubi gleby żyzne, przepuszczalne i próchnicze. Odczyn gleby powinien być obojętny i lekko zasadowy. Gleba nie powinna być za bardzo wilgotna, ponieważ roślina źle rośnie w takich glebach. Ognik szkarłatny jest dość słabo odporny na mróz. W miejscach słonecznych jest gęsty i obficie kwietnie oraz owocuje. Jeżeli posadzimy go w miejscach lekko zacienionych, lepiej zniesie zimę.

Shares