Trampolina ogrodowa – jaką wybrać?

Trampolina ogrodowa to nie tylko zabawka dla dzieci. Mniejszych rozmiarów trampoliny możemy spotkać w klubach fitness. Zajęcia z trampolinami stają się coraz bardziej popularne. Dlatego może warto zastanowić się nad zakupem tego sprzętu do ogrodu?

Trampolina nie tylko ta w klubie fitness pozwoli nam na efektywny trening kardio, czy też wytrzymałościowy. Ćwiczenia na trampolinie wzmacniają mięśnie przede wszystkim brzucha oraz grzbietu, a przy tym jest to bardzo zabawna forma spędzania wolnego czasu.

trampolina ogrodowa

źródło: Hop-Sport.pl

Trampolina ogrodowa i do domu

Trampoliny można przede wszystkim podzielić na trampoliny ogrodowe i do użytku domowego. Zazwyczaj jednak możemy znaleźć je w formie ogrodowej. Taka trampolina osiąga spore rozmiary, dlatego też nie znajdzie zastosowania w domu, dodatkowo wyposażona jest w siatkę zabezpieczającą, tak byśmy mogli z niej korzystać całą rodziną – nawet najmłodsi. Trampoliny do domu przeznaczone są przede wszystkim do treningu, a więc nie możemy na nich np. wysoko skakać.

Na co zwrócić uwagę kupując trampolinę ogrodową?

Konstrukcja tego sprzętu nie jest skomplikowana, jednak nie oznacza to, że kupując ten sprzęt, powinniśmy kierować się ceną. Z trampoliny ogrodowej najchętniej korzystają najmłodsi, dlatego tak ważne jest by sprzęt, posiadał wszystkie atesty i certyfikaty.

Wielkość – parametr ten informuje nas, ile osób będzie mogło swobodnie korzystać z trampoliny. W przypadku trampoliny średnica jest istotna z punktu widzenia, jak dużo przestrzeni będziemy potrzebować.

Nośność – maksymalne obciążenie także jest parametrem, który informuje nas, ile osób będzie mogło w danym momencie korzystać z trampoliny. Gdy nośność trampoliny będzie wynosiła 150 kg, bez problemu będzie mogła z niej korzystać osoba dorosła i dziecka.

trampolina ogrodowa

źródło: pixabay.com

Zabezpieczenia – siatki ochronne są podstawa do bezpiecznej zabawy naszych dzieci. To właśnie one chronią nasze dzieci przed upadkiem dzieci na ziemie ze wcale nie małej wysokości. Siatki mogą być wewnętrzne i zewnętrzne. Niektóre dodatkowo wyposażone są w zamek i klamerki.

Mata – musi być wykonana z mocnego materiału. Mata trampoliny ogrodowej powinna być wykonana z materiału odpornego na promieniowanie.

Sprężyny – ważne by były bardzo mocne i elastyczne, najlepiej by były wykonane z hartowanej stali. Ważne by były także odpowiednio osłonięte.

Stelaż – jest to najważniejszy element konstrukcyjny. Profile powinny być grube i solidne. W Hop-Sport.pl znajdziemy trampoliny ogrodowe, których stelaż wykonany jest ze stali hartowanej, ocynkowanej i galwanizowanej, a więc mamy pewność, że używanie sprzętu dla nas i naszych dzieci będzie bezpieczne.

Shares