taras

Urządzamy taras – jaki styl najlepszy?

Taras można urządzić na wiele sposobów. Najlepszym pomysłem przy urządzaniu tarasu jest kierowanie się ciekawymi stylami aranżacyjnymi. Zobaczcie jak urządzić taras w stylu prowansalskim, śródziemnomorskim oraz skandynawskim.

Taras w stylu prowansalskim

Styl prowansalski kojarzony jest z klasyczną elegancją oraz słonecznym klimatem Prowincji. Dlatego tak często wybierany jest do urządzenia tarasu w naszym klimacie. Podstawą aranżacji tarasu w stylu prowansalskim są odpowiednio dobrane meble, muszą być one wykonane z naturalnych materiałów jak drewno, rattan, wiklina. Meble na tarasie w takim stylu mogą być mocno rozbudowane. Ważne by były wygodne, a na nich znajdowały się poduchy na siedziskach i oparciach. Kolor, jaki powinien przeważać w takim wnętrzu to przede wszystkim biel, jako dodatek może wybrać szarość i delikatne pastele.

taras w stylu prowansalskim

źródło: pixabay.com

Taras w stylu śródziemnomorskim

Gdy zaczynamy budowę tarasu od podstaw, warto jako posadzkę, wybrać proste terakotowe kafle na posadzę. Główną dekoracją na takim tarasie będą gliniane donice, które powinny być obsadzone egzotycznymi roślinami, które zimą mogą być chowane do domu bądź szklarni. Na tarasie w stylu śródziemnomorskim najważniejsze są rośliny, powinno być ich dużo i warto postawić na różne rodzaje i odmiany roślin egzotycznych. Meble na takim tarasie powinny być metalowe o lekkiej formie.

ogród śródziemnomorski

źródło: pixabay.com

Taras w stylu skandynawskim

Taras w stylu skandynawskim powinien charakteryzować się przede wszystkim harmonijną aranżacją. Wygoda, neutralne kolory, a także materiały inspirowane naturą są najważniejszymi elementami na tarasie w stylu skandynawskim. Więcej o urządzeniu tarasu w stylu skandynawskim dowiecie się w poradniku: TARAS W STYLU SKANDYNAWSKIM – CZEGO NIE MOŻE ZABRAKNĄĆ? na stronie Scandicsofa.pl

taras w stylu skandynawski

źródło: pixabay.com

Taras uważany jest za przedłużenie salonu, dlatego ważne jest, by style na tarasie i w salonie pokrywały się ze sobą, a kolorystyka była spójna. By taras był jak najbardziej dopasowany do naszych potrzeb, powinniśmy już w czasie projektowania domu uwzględnić ten element. Wtedy jak najlepiej zaplanujemy m.in. oświetlenie tarasu. Dajcie znać, który styl najbardziej przypadł Wam do gustu i który z nich zastosujecie w swoim ogrodzie.

Shares