ogrodowe meble

Zestaw mebli ogrodowych – jak wybrać najlepszy?

Meble ogrodowych to wydatek na kilka lat, dlatego ważne by były one wygodne, trwałe i dopasowane do naszego ogrodu. Jak wybrać najlepsze meble do ogrodu?

W podstawowym zestawie mebli ogrodowych znajdują się 4 krzesła i stół. Jednak wariantów jest wiele, w bardziej rozbudowanych zestawach, mogą znaleźć się leżanka, fotel i mały stolik. Kupując meble w zestawie, mamy pewność, że meble będą tworzyły spójną stylistyczną całość. Zdarza się także tak, że kupując meble w zestawie, cena jest atrakcyjniejsza niż w przypadku mebli kupowanych osobno.

meble ogrodowe

źródło: pixabay.com

Wybierając meble ogrodowe, warto przede wszystkim zdefiniować styl naszego ogrodu. W nowoczesnym ogrodzie nie sprawdzi się zestaw mebli rustykalnych, a w ogrodzie klasycznym meble metalowe nie będą miały racji bytu.

Następną rzeczą, na jaką warto zwrócić uwagę, jest kształt mebli, finezyjne formy, choć same w sobie będą się dobrze prezentowały, niekoniecznie wpasują się do stylu naszego ogrodu. To samo tyczy się materiału, zazwyczaj w sklepach możemy znaleźć meble wykonane z metalu i szkła bądź całe metalowe. Najczęściej jednak do ogrodu wybierane są meble z drewna, rattanu, technorattanu i wikliny, ponieważ materiały te są bardzo uniwersalne. Meble drewniane wykonane są z takiego gatunku drewna, by były one wytrzymałe na zmienne warunki atmosferyczne, warto jednak raz na jakiś czas poddawać je konserwacji.

ogrodowe meble

źródło: pixabay.com

Wybierając zestaw mebli ogrodowych, warto także zastanowić się, na co najwięcej czasu przeznaczamy w ogrodzie. Jeżeli najczęściej spędzasz czas na wypoczywaniu, to zakup zestawu z leżanką będzie dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem, natomiast jeżeli najwięcej czasu poświęcasz na grillowanie, to zainwestuj w duży stół z krzesłami bądź wygodną ławką/kanapą.

Każdej z mebli potrzebują odpowiedniej konserwacji. W przypadku mebli metalowych musimy dokładnie zwracać uwagę m.in. na śrubki ponieważ może dojść do ich rdzewienia, raz na jakiś czas musimy zadbać o konserwacje mebli drewnianych. Warto ten aspekt wziąć pod uwagę wybierając meble, ponieważ nie zawsze będziemy mieć czas na ich konserwacje i pielęgnacje.

Shares